top of page

ביקור בבית הבד שלנו - חוויה מרגשת

למשפחות ולקבוצות מאורגנות

אנו שמחים להזמינכם להגיע עם קבוצתכם למפגש מרתק בו הכותרת "משק, שורשים, מורשת" מהווה מקור להשראה אך במפתיע מזמינה גם לחיוכים, צחוקים ואווירה משפחתית.

במסגרת הנחיות 'התו הירוק' ושאר הנחיות הקורונה המתעדכנות מעת לעת, אנא תאמו הגעתכם מראש בטלפון
052-3651011 על מנת שנוכל ליהנות מביקור אישי, חווייתי ובטוח.

בית הבד שלנו פתוח למבקרים ולסיורים לאורך השנה:

ילדים מבקרים בבית הבד ומחזיקים ידיים

קפיצה קטנה לביקור על הדרך

אפשר להגיע עם משפחה וחברים, בתיאום מראש, לסיור קצר בבית הבד בו תוכלו לטעום שמן זית, להתרשם מהמשק וליהנות מכוס קפה/תה על הדרך. תמיד יש איזה פינוק ביתי כי ככה אנחנו אוהבים לארח. ניתן גם לתאם סיור ארוך ומפורט יותר, בתשלום.

אילנה מרצה לקבוצת מטיילים

סיורים מאורגנים לקבוצות מטיילים

מוזמנים להגיע בתיאום מראש תוך שריון בית הבד בהתאם לצורך הקבוצה. המטיילים נהנים מסיור מובנה של כשעתיים עד שעתיים וחצי אשר במהלכו:

 

אנו פותחים בהיכרות אישית ובשפע סיפורים מרגשים אודות המקום וההיסטוריה המשפחתית הייחודית שלו, המספרת בעצם את סיפורה של ארץ ישראל וההתיישבות העובדת משואה לעצמאות ותקומה ועד דור ההמשך.

 

לאחר מכן, היכרות עם בית הבד ועם תהליך עצירת (הפקת) שמן הזית משלב הנטיעות, דרך המסיק, העבודה בבית הבד וכלה בביקבוק והכנת השמן ללקוחותינו.

את ההסברים אנו מלווים בהקרנת סרטון קצר אשר בו תיעדנו את כל התהליך לטובת המבקרים. הסרט מלווה בכתוביות בעברית או באנגלית.

 

בחלק זה של המפגש נקדיש שעה קלה לסדנא:  "על טעם וריח ומה שביניהם – סדנת טעימת שמן מקצועית לחובבי שמן הזית". במפגש זה אנו מרחיבים ומספרים על איכויות שמן הזית, כיצד קובעים מהו שמן זית איכותי ומהם הכלים של הצרכנים החובבים להבחין בין שמן מעולה לכל היתר. במהלך הסדנא מתנסים המשתתפים בטעימה מקצועית של שמן זית מסוגים שונים, מתוצרתנו.

 

בכל סיור אנו מגישים בשמחה לאורחינו שתייה חמה וקרה, חליטות עלים היישר מהגינה וכיבוד קל ומפתיע על בסיס שמן הזית שלנו. על פי רב האורחים מבקשים את המתכונים ואנו כמובן מרימים את הכפפה...

 

ככל שמזג האוויר והזמן העומד לרשותכם מאפשרים זאת, לאחר הסיור והסדנא מומלץ לאפשר לקבוצה זמן חופשי לשיטוט בכרם הזיתים ובבוסתן המשפחתי הנמצאים ממש בסמוך לבית הבד וליהנות מהמיצגים המשפחתיים הממוקמים בכניסה לבית הבד. 

כמו כן, לרשותכם חנות גלריה לממכר שמן זית, מוצרים נלווים ומתנות מקוריות, המהווה מוקד משיכה ועניין רב למבקרים.

עלות הביקור לקבוצה משתנה בהתאם לתכנים הנבחרים, משך הביקור וכד'. נשמח מאוד לשוחח, להבין את הצרכים שלכם ולתכנן ביחד איתכם ביקור התפור בדיוק למידותיכם.

ילדים מבקרים במסיק הזיתים

מה עוד חשוב שתדעו?

  • שעות פתיחה: ימים א'-ו' בכל שעה בתיאום טלפוני.

  • הגישה עם אוטובוס אפשרית בקלות עד שביל הגישה למשק.

  • המקום נגיש לנכים ובעלי מוגבלויות, לרבות שירותי נכים לקהל המבקרים.

  • בבית הבד קיים מרחב מוגן למקרה הצורך.

  • בית הבד מקורה וממוזג, ומתאים לפעילות בכל מזג אוויר.

  • "שמן יוגב" הינו שמן כשר, בהשגחת רבנות נחל שורק.

bottom of page